Fit tematy
Po co chodzimy na siłownię?

po co chodzić na siłownięDuże zainteresowanie siłownią nie stanowi zaskoczenia, na całym świecie promuje się bowiem zdrowy tryb życia zachęcając do aktywności fizycznej. Czy jednak wszystkie osoby odwiedzające siłownię robią to, aby poprawić swoją kondycję? Badania naukowe przeprowadzone przez Brytyjczyków nakazują nam poddanie tej tezy w wątpliwość. Owszem, połowa bywalców siłowni wykorzystuje ją zgodnie z przeznaczeniem, nie brakuje jednak osób, które traktują ją jako ulepszoną wersję pubu, kozetki u psychoanalityka, a nawet klubu, w którym można znaleźć miłość. Badania przeprowadzone na zlecenie firmy Kettler prowadzą zresztą do szokujących wniosków, okazuje się bowiem, że wielu bywalcom siłowni nawet przez myśl nie przejdzie to, że znajdują się w miejscu, w którym można byłoby się spocić.

Eleganckie, choć sportowe stroje nikogo już nie dziwią, wielu gości nie waha się przy tym nawet przed czytaniem książek. Normą są też rozmowy z przyjaciółmi w saunie, oglądanie teledysków muzycznych, a nawet oglądanie meczów ulubionej drużyny w towarzystwie osób, które znają się na sporcie. Może być to szokujące już choćby dlatego, że ceny karnetów nie są wcale małe. Ponad pięćdziesiąt procent uczestników ankiety nie wykonuje zbyt wyczerpujących ćwiczeń, trzydzieści procent nawet się nie poci, a co dziesiąty bywale siłowni jest oburzony nawet na samą myśl o tym, że pot miałby ubrudzić jego eleganckie ubranie.

siłowniaTyle samo osób przyznaje się zresztą w ankiecie, że ćwiczenie w miejscach publicznych jest dla nich niekomfortowe, a wzrok innych osób jest wyjątkowo determinujący. Owszem, karnety nie są tanie, niemal co trzeci uczestnik ankiety przyznaje jednak, że inwestycja jest warta rozważenia już choćby dlatego, że pozwala na wyrwanie się z domu. W tym miejscu wypada wspomnieć zresztą o jeszcze jednym fenomenie. Okazuje się, że ponad trzynaście procent osób regularnie opłacających karnet nigdy nie pojawiło się w siłowni. Gdzie zatem można ich szukać? Chyba lepiej pozostawić to pytanie bez odpowiedzi. Co dziesiąty gość siłowni zapisuje się na zajęcia dlatego, że panuje moda na zdrowy tryb życia. Drugie tyle „ćwiczących” ma jednak znacznie ambitniejsze plany. Kluby fitness są postrzegane jako miejsce, w którym można skutecznie walczyć z samotnością. Można tu nie tylko poznać przyszłego partnera, ale również przyjrzeć mu się z bliska jeszcze przed zawarciem znajomości oceniając, czy warto wejść w bliższe relacje. Na tym nie kończą się jednak szokujące dane. 39 procent miłośników siłowni z większym lub mniejszym wstydem przyznaje się do tego, że nie ma pojęcia, jak ćwiczyć, nie podejmuje więc szczególnych wysiłków już choćby po to, aby nie wystawić się na pośmiewisko.

Zobacz również
Fit tematy

Mimo, że ćwiczysz to i tak nie widzisz takich efektów jakbyś chciał? To co się dzieje? Jeśli uważasz, że im bardziej się zmęczysz tym szybciej schudniesz to jesteś w dużym błędzie...